Elektros darbai, signalizacijos sistemos, įkainiai

ELEKTROS KABELIO TIESIMAS

Kartais žmonėms kyla klausimas, kuo skiriasi elektros laidas ir kabelis. Laidas turi vieną laidininką ir yra naudojamas šviestuvų, skydelių ir kitų elektros instaliacijos įrengimų montažui viduje. Elektros kabelis yra sudarytas iš kelių laidininkų, mažiausiai tai būna fazinis, nulinis ir įžeminimo laidininkas. Elektros kabelio tiesimas dar vadinamas elektros išvedžiojimu.


Elektros kabelio tiesimas yra atliekamas prieš tinkavimą ir tai yra ypatingai svarbus statybos etapas. Šis darbas reikalauja atsakomybės, todėl turi būti atliekamas griežtai laikantis taisyklių ir tik atestuotų specialistų. Jei elektros kabelį Jums ties bet kas, elektros instaliacija veikti gal ir gali, bet Jūs turėsite problemų priduodant darbus Valstybinei energetikos inspekcijai. Negavus VEI pažymos elektra naudotis tiesiog negalėsite.

Kabeliai turi būti patiesti kabelių tiesimo zonose, kurios yra apibrėžiamos „Elektros įrenginių įrengimo taisyklėse“. Taip pat kabeliai turi būti patiesti tvarkingai ir teisingai tam, kad jie vėliau nebūtų pažeisti. Todėl specialistas privalo žinoti visas kabelio parinkimo ir tiesimo taisykles bei reikalavimus.