Elektros darbai, signalizacijos sistemos, įkainiai

ELEKTROS INSTALIACIJA

UAB Signatela darbas – elektros instaliacija administracinio, gamybinio pobūdžio patalpose, sandėliuose, privačiuose namuose ir butuose, spec. patalpose. Montuojame skydus – jėgos, įvadinius, apšvietimo, paskirstymo. Atliekame elektrinius matavimus. Įrengiame įžeminimą. Montuojame elektros įrangą, apšvietimą.


Elektros instaliacija – viena svarbiausių pastato inžinerinių sistemų, todėl teisingam jos įrengimui reikia skirti didelį dėmesį.


Teisės aktai, taisyklės


Elektros instaliacijos įrengimas reglamentuojamas teisės aktais ir taisyklėmis. „Elektros įrenginių įrengimo taisyklės“, „Elektros linijų ir instaliacijos įrengimo taisyklės“, „Galios įrenginių įrengimo taisyklės“, „Apšvietimo įrengimo taisyklės“ – tai tik nedidelė dalis teisės aktų ir statybos reglamentų, kuriais privaloma vadovautis atliekant elektros montavimo darbus. Todėl tik atestuoti darbuotojai ir atestuotos įmonės gali atlikti šiuos darbus. Kai Jūs klausiate elektros instaliacijos darbų kainos, privalote paprašyti meistro parodyti „Energetikos darbuotojo pažymėjimą“. Labai gaila, bet dar yra neatsakingų žmonių, kurie montuoja elektros įrangą neturėdami reikalingų žinių. Dažnai „auksarankiai“ meistrai pažada, kad elektros instaliacija bus įrengiama kartu su santechnika ir stogo darbais, tačiau žadama žema elektros instaliacijos kaina ir neturėjimas reikiamos kvalifikacijos gali pridaryti bėdos ir nuostolių. Todėl kviečiame visus būti atsakingus ir patikėti elektros instaliacijos įrengimo darbus tik patikimiems meistrams ir rangovams. Tuo pačiu visus, atliekančius elektros įrangos montavimą, kviečiame nuolat kelti savo kvalifikaciją, sekti taisyklių pasikeitimus ir kartu užtikrinti mūsų klientų gerbūvį.


Į ką reikia atkreipti dėmesį?


Po kreipimosi, kad Jums reikalingas elektros įvedimas, ESO išduoda prisijungimo technines sąlygas, kuriose nurodyti visi užsakovo (elektros vartotojo) veiksmai, elektros pajungimo kaina, naudojamas galingumas ir skiriamoji riba. Atidžiai perskaitykite šį dokumentą, nes tik įvykdžius visus reikalavimus, ESO Jums teiks elektros paslaugas. Vienas iš svarbesnių punktų – Jums teks pristatyti VEI pažymą, kad elektros instaliacija atitinka visus reikalavimus. Užsakant darbus, atkreipkite dėmesį, kad į elektros instaliacijos darbų kainą būtų įtraukti matavimai ir VEI pažymos gavimas. Tokiu būdu Jūs apsaugosite save nuo galvos skausmo ir nereikalingų išlaidų.


Mes sudarome įvado elektros instaliacijos planą, pristatome kartu su elektros instaliacijos prekėmis sertifikatus arba atitikties deklaracijas, (dokumentai privalomi!), kartu su projektuotojais paruošiame namo elektros instaliacijos projektą, atliekame montavimo darbus, elektros matavimus ir pristatome VEI pažymą. Po pilnai atliktų elektros darbų ir pristatytų pažymų Jūs vėl kreipiatės į ESO dėl elektros pajungimo. TIK ESO DARBUOTOJAI TURI TEISĘ ĮJUNGTI ELEKTROS TIEKIMĄ.


Dažniausiai daromos klaidos


  1. Organizacinės klaidos:
  • Pradedama rangovo arba meistro paieška darbų atlikimui neturint galutinio projekto. Tokiu atveju Jūs niekaip nepalyginsite būsimos elektros instaliacijos kainos. Kiekviena įmonė arba meistras taiko skirtingą kainodarą. Šiuo atveju renkantis rangovą reikia labiau kreipti dėmesį į jo kvalifikaciją, atliktus darbus, atsiliepimus ir patikimumą.
  • Darbai pradedami žodiniu susitarimu. Niekada to nedarykite!!! Tik pasirašyta sutartis ir dokumentai, patvirtinantys apmokėjimą, suteikia Jums garantijas. Atminkite, statybų teisiniai reglamentai (STR) gina Jūsų teises ir ten yra nurodyti privalomi garantiniai laikotarpiai – 2, 5, ar 10 metų skirtingiems statybos darbams, tame tarpe ir elektros instaliacijai.
  • Patartina rasti techninę priežiūrą. Asmuo, vykdantis techninę priežiūrą yra asmeniškai atsakingas už darbų kokybę, nes atestatas išduodamas konkrečiam fiziniam asmeniui. Dėdamas parašą darbų žurnale, jis asmeniškai patvirtina, kad darbai atlikti teisingai. Iš patirties galime patvirtinti, kad techninė priežiūra niekada nerizikuoja ir nepraleidžia „chaltūrų”.
  • Prieš pradedant statybas skirkite bent pusdienį ir susipažinkite su statybos teise. Užsakovas, Rangovas (- ai), Techninė priežiūra – tai trys pagrindiniai fiziniai/ juridiniai asmenys, dalyvaujantys statybų procese. Pasikalbėkite su advokatu, statybos inspekcija arba patikimu juristu ir Jūsų statybos bus šventė, o ne depresijos šaltinis.


2. Techninės klaidos:

  • Naudojami elektros kabeliai ne pagal paskirtį. Kabeliai skirtingi ne dėl to, kad taip įdomiau gamintojui. Kiekvienas kabelis turi savo technines charakteristikas ir gali būti naudojamas tik pagal paskirtį.
  • Aliuminio laidai jungiami su vario laidais tiesiog susukant.
  • Neįrengiamas arba neteisingai įrengiamas įžeminimas.
  • Apšvietimo tinklas ir jėgos tinklas privalo būti atskirti. Dažnai to nepaisoma.


Mielai dalinamės savo patirtimi ir pateikiame smulkesnę informaciją dažniausiai pasitaikančiais klausimais.