Elektros darbai, signalizacijos sistemos, įkainiai

ELEKTROS INSTALIACIJA BUTE

Dauguma mūsų gyvename butuose, kurie pastatyti daugelį metų atgal. Tokio buto elektros instaliacija buvo įrengiama statybų metu, todėl dabar yra pasenusi ir neatitinkanti šiuolaikinių reikalavimų bei standartų, pakitusių 1990 metais. Kitas svarbus dalykas – šiandien mūsų namuose yra žymiai daugiau elektros energiją naudojančių prietaisų, stipriai išaugo galingumai. Todėl elektros kabeliai neatlaiko apkrovų ir sujungus daugiau prietaisų suveikia elektros saugikliai. Dėl šių priežasčių ir savo turto bei šeimos saugumo rekomenduojamas senos elektros instaliacijos keitimas bute visada, kai atliekamas kapitalinis remontas.


Daugeliui kyla klausimas, ar reikalingi specialūs leidimai, ar nėra apribojimų norint pakeisti seną elektros instaliaciją bute nauja. Galime Jus nuraminti, nes nereikia nei jokių leidimų, nei yra konkrečių apribojimų. Tik norime atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad butams yra skiriamas labai mažas galingumas pagal sutartį, tik 3–4 kW vienam butui. Todėl verta pagalvoti apie elektros įvado galingumo padidinimą. Nusprendus galingumą padidinti dar prieš atliekant visus darbus Jums reikia kreiptis į ESO ir gauti technines sąlygas. Be abejo, instaliacijos pakeitimo darbus turi atlikti profesionalai, po įrengimo privalo būti atlikti elektriniai matavimai.


Elektros instaliacijos bute kaina yra paskaičiuojama remiantis sąmatinėmis programomis, atsižvelgiant į nustatytas normas. Ji priklauso nuo daugelio faktorių.